Programy

Internet w palmtopie z łącza bluetooth telefonu komórkowego

Program pocztowy z Microsoft Windows Mobile 5 nie potrafi prawidłowo wysyłać poczty jeśli serwer pocztowy wymaga uwierzytelniania poczty wychodzącej (a obecnie jest to reguła). Wysyłajac e-maila bez włączenia uwierzytelniania otrzymamy komunikat zwrotny od operatora, że podany adres jest nieprawidłowy. Po włączeniu uwierzytelniania otrzymamy komunikat: "Nie można pobrać wiadomości do urządzenia przenośnego. Upewnij się, że urządzenie jest podłączone i ustawienia konta e-mail są poprawne. Następnie spróbuj ponownie pobrać wiadomości.". Komunikat wprowadza w błąd, z odczytem poczty nie ma problemu. Opisane zjawisko występuje podczas połączeń za pośrednictwem WiFi jak i Bluetooth.

Aby rozwiązać ten problem można zainstalować inny program pocztowy. Z wysyłaniem poczty nie ma problemu program 'nPOP'. Tego rozwiązania jednak nie polecam. Używanie programu pocztowego nieznanego producenta może narazić nas na kłopoty. W najlepszym przypadku otrzymamy niezamówioną przesyłkę reklamową; w najgorszym stracimy kontrolę nad swoją skrzynką pocztową. W programie pocztowym wpisujemy wszystkie dane wystarczające do przejęcia skrzynki pocztowej przez osobę trzecią (nieuczciwego autora programu pocztowego). Uwaga: nie twierdzę, że autor 'nPOP' czy innego tego typu programu ma złe zamiary, stwierdzam jedynie, że jest taka możliwość. Decydując się na takie rozwiązanie nie należy korzystać na PDA ze swojej głównej skrzynki pocztowej. Polecam utworzenie nowego konta pocztowego (z zupełnie innym hasłem!) do użytku tylko na palmtopie. Jeśli zależy nam na odczycie poczty z głównego konta proponuję ustawić przekierowanie (z pozostawieniem wiadomości na koncie głównym). Taką możliwość dają konta pocztowe np. na 'home.pl'.

Najlepiej zaktualizować Windows Mobile 5 do wersji 6. Pomocy należy szukać u producenta sprzętu (jeśli kupiliśmy urządzenie z zainstalowanym Windows Mobile 5). Posiadacze sprzętu ASUS'a mogą pobrać aktualizację nieodpłatnie ze strony producenta (www.asus.pl). Przed instalacją należy odpowiednio wykonać kopie danych. Podczas aktualizacji wszystkie dane przepadną. Jeśli posiadamy 'AutoMAPę 4' przypisaną do karty pamięci (np. SD w ASUS MyPal A636N) proponuję zainstalować Windows Mobile z dodatkowej karty pamięci (o pojemności nie większej od 2GB; dodatkowo pojemność może być ograniczona także możliwościami urządzenia). Po zainstalowaniu Windows Mobile 6 wsuwamy kartę z 'AutoMapą 4', nastąpi 'instalacja skrócona' programu (nazwa programu pojawi się w menu urządzenia).

Copyrights © 2000-2010 “BudKom“ Marek Nowicki | Co nowego? | Projekty | Programy | BricsCAD | ZwCAD | DxfOczka3D | ZbrojMAP | StalWyk | Sklep | Kontakt