Programy XYRGB - Odczyt kolorów i współrzędnych z ekranu

Program odczytuje współrzędną i kolor piksela wskazywanego przez kursor na ekranie monitora. XYRGB przeznaczony jest dla programistów i dla twórców serwisów WWW (webmasterów).
Program przeznaczony jest dla środowiska Windows 98, 2000, XP, VISTA. Aplikacja posiada minimalne wymagania sprzętowe, które wynikają z posiadanego systemu operacyjnego.
Program pokazuje kolory oraz podaje ich numery w formacie szesnastkowym RRGGBB (czerwony, zielony, niebieski). Prezentowane są w powiększeniu także kolory w okolicy kursora myszki (pole 5x5 pikseli). Współrzędne X i Y dotyczą aktualnego położenia kursora myszki.
Wpisując liczbę określającą kolor podczas programowania Windows (np. w Borland Delphi) należy zamienić pozycję kolorów R i B (zatem czerwony to $0000FF, niebieski FF0000h). Numer koloru jest podawany w postaci stosowanej w plikach HTML.
Program znajduje się razem z instrukcją w archiwum BudKomXYRGB17lis2007.zip o rozmiarze 226'795B. Aplikacja nie posiada ograniczeń związanych z zabezpieczeniem przed nielegalnym użytkowaniem (nie jest wymagany kod komputera). Zgadzam się na zamieszczanie niniejszego programu na innych stronach pod warunkiem podania linku do mojej strony.

Cennik programu BudKom XYRGB

[A] Program XYRGB FREEWARE